Dodany: 2012-08-20 08:44:55

 

Krajowa Rada NotarialnaW każdym kraju istnieje krajowa rada notarialna, czyli organ, który zrzesza izby notarialne i sprawia, że współpracują one ze sobą, a przy tym są one kontrolowane przez wyższy organ, jak krajowa rada notarialna w Polsce właśnie.

 

Notariusz katowice to członek izby notarialnej, która z kolei tworzy organ jakim jest wspomniana krajowa rada notarialna, która ma za zadanie reprezentować notariat w Polsce , dbać o jego zasady i prawo, a także stara się kontrolować, czy w każdym województwie jest on przestrzegany. Notariusz katowice podlega więc dwóm organom nad sobą – izbie notarialnej i krajowej radzie notarialnej.

 

Notariusz katowice, wie, że krajowa rada nie tylko nadzoruje, ale jest organem opiniotwórczym w procesie tworzenia prawa notarialnego i legislacyjnego. To ważne, by w każdej gałęzi prawa istniała taka rada, organ, by można było mieć świadomość tego, że prawo jest tworzone nie tylko przez organu zewnętrzne, ale również te, które korzystają z niego na co dzień – twierdzi notariusz katowice..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Krajowa Rada Notarialna
Nick: