Dodany: 2013-02-14 10:49:52

 

Wspólnota majątkowaWspólnota majątkowa to kolejne pojęcie z zakresu prawa rodzinnego. Wspólnotą majątkową określa się wszystkie dobra, które małżeństwo wniosło do związku, a także to wszystko co w trakcie tego związku zostało nabyte.

 

Wspólnota majątkowa to naturalna rzecz, która pojawia się w prawie zaraz po wzięciu ślubu przez dwie osoby. Wspólnota majątkowa to wszystko to, co można spieniężyć, a co należy do danego małżeństwa. dobry adwokat Katowice ustala wspólnotę majątkową na zasadzie tego, co udało się nabyć tuż po ślubie, ale i włącza w to całość obu majątków przedślubnych, o ile wcześniej nie został sporządzony dokument intercyzy. dobry adwokat Katowice uważa, że wspólnota majątkowa łączy dziś niemal 100 procent Polaków, którzy są tradycjonalistami, ale również nie wyobrażają sobie sytuacji, kiedy to mają rozdzielić swój majątek od tego, co posiada zona, czy też mąż.

 

dobry adwokat Katowice uważa, że wiele małżeństw chciałoby rozdzielić majątek jednak boją się reakcji drugiej osoby stąd tez trwanie przy wspólnocie majątkowej. dobry adwokat Katowice tłumaczy swoim klientom, że jeśli istnieje spory majątek jednej ze stron przed ślubem, warto go jednak zabezpieczyć w postaci intercyzy, na wszelki wypadek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wspólnota majątkowa
Nick: