Dodany: 2013-03-01 14:33:16

 

Na czym polega windykacja komornicza i pokomorniczaSądowa windykacja Katowice kończy się wejściem komornika do sprawy. Jego działaniem jest dotarcie na mocy prawa do dłużników i zajęcie ich mienia w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Z mocy sprawowanego urzędu i na mocy prawa oraz przepisów egzekwuje on przede wszystkim pieniądze dłużników. Ich wyciągnięcie nie musi być wcale takie łatwe jeśli dłużnik nie ma mienia lub jego wartość nie odpowiada wartości długów jakie posiada. Wówczas komornicza windykacja Katowice okaże się nieskuteczna i komornik ma obowiązek stwierdzić umorzenie postępowania egzekucyjnego nadanego przez sąd.

 

W zasadzie jednak dla dłużników nie jest to jeszcze powód do zadowolenia. Istnieje bowiem możliwość dochodzenia swoich racji przez wierzycieli wskutek pokomorniczej windykacja Katowice. Jest to wznowienie postępowania egzekucyjnego lub założenie nowego. Przed jego dokonaniem musi być przeprowadzona bardzo dokładna analiza sytuacji finansowej dłużnika. Jeśli pozwala ona na ściągnięcie należności to postępowanie jest wznawiane..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega windykacja komornicza i pokomornicza
Nick: