Dodany: 2013-02-13 11:57:21

 

Prawo autorskiePrawo autorskie, czyli coś, do czego mamy prawo, pod warunkiem, że jesteśmy czegoś właścicielem, że w wyniku naszej pracy powstało coś, co nie tylko może być naszym dobre, ale i możemy z tego czerpać wszelkiego rodzaju profity.

 

Radca prawny częstochowa uważa, że prawo autorskie to dziś prawo, które jest powszechnie łamane. Najczęściej do złamania prawa dochodzi w sieci, bo istnieje przeświadczenie, że jeśli ściągamy coś z sieci i skoro tam to się znalazło to jest wspólne. To oczywiście nieprawa.

 

Radca prawny częstochowa przypomina, że każdy rodzaj, przejaw inwencji twórczej, stworzenia czegoś własnego, choćby to było w fazie idei – należy do nas i nikt nie ma prawa bez naszej wiedzy z tego korzystać, publikować , podpisywać swoim nazwiskiem. Oczywiście jest masa wyjątków w tej sytuacji, jednak jedno jest pewne – prawa autorskiego warto pilnować, nawet jeśli wrzucamy zdjęcia do sieci, w innym wypadku nasze prace, czy prywatne zdjęcia mogą posłużyć do celów komercyjnych, często niezwiązanych z tym, co rzeczywiście przedstawiają. Radca prawny częstochowa uważa, że każda większa firma, która ma logotypy i swoje marki, hasła, promocje – musi pilnować swoich praw autorskich, by konkurencja z nich nie skorzystała, zwłaszcza, kiedy są to dobre , skuteczne pomysły..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo autorskie
Nick: